Herbata konopna

Co daje nam herbata konopna?

Herbata z konopi uznawana jest za jeden z najzdrowszych napojów, więc zrozumiałe jest, że coraz więcej osób decyduje się po niego sięgnąć. Tylko co właściwie daje spożywanie tego typu herbaty? Co możemy zyskać na spożywaniu herbaty konopnej? Poniżej przedstawiamy kilka korzyści, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Herbata konopna poprawia jakość snu

Stres, nadmiar obowiązków, czy nawet długie siedzenie przed telewizorem lub telefonem sprawia, że nasza jakość snu nie jest taka, jak powinna być. Efektem tego bywa bardzo mała ilość energii, problemy z koncentracją, czy nawet ospałość. To wszystko przekłada się na naszą ogólną kondycję, czy zdrowie, więc warto podjąć kroki, które poprawią jakość snu i prawdę mówiąc, to bardzo pomocna może okazać się herbatka konopna.

Jak się okazuje, napar z liści lub kwiatów konopi świetnie sprawdza się jako naturalny środek na sen, czy na walkę z bezsennością. Wszystko to zasługa zawartych w konopiach CBD, ponieważ wycisza, relaksuje i ułatwia zasypianie. Dodatkowo wydłuża też czas snu, więc wystarczy do swojej rutyny włączyć herbatę konopną, a tego typu problemy już nie będą nas dotyczyć. Optymalny efekt można osiągnąć, gdy będziemy pić filiżankę naparu z konopi na dwie godziny przed snem.

Herbata konopna na relaks i wyciszenie

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, herbata konopna zawiera w sobie CBD, który jest w stanie wyciszyć i zrelaksować. Dlatego sięgając po nią regularnie, można zapewnić sobie szybkie odprężenie po ciężkim dniu pracy, czy rozładowanie napięcia. To jednak nie wszystko. Herbatka konopna może okazać się dla nas naturalnym sposobem na niwelowanie stresu, więc ostatecznie będziemy też cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Herbata z konopi pomaga w dolegliwościach bólowych

Jednak na tym nie koniec tego, co może dać nam spożywanie herbaty konopnej. Okazuje się, że mamy do czynienia z produktem, który sprawdza się jako remedium na dolegliwości bólowe. Aktywne składniki konopi wchłaniają się przez przewód pokarmowy oraz wątrobę i już po około 30 minutach od wypicia można zauważyć jej działanie.

Co ciekawe, efekt utrzymuje się nawet około 4-8 godzin, więc herbata z konopi polecana jest przy różnych dolegliwościach bólowych, w szczególności, gdy jest on konsekwencją przewlekłego schorzenia, w tym na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów, raka, czy nawet AIDS.

Herbata z konopi wspiera pracę organizmu

Nie sposób pominąć również tego, że to właśnie napary z konopi wykazują dobroczynny wpływ na pracę naszego organizmu. Wykazano, że regularne spożywanie naparów może poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego, obniżyć ciśnienie, czy pomóc w zachowaniu optymalnego poziomu cukru we krwi.

Jakby tego było mało, to właśnie herbata z konopi obniża poziom cholesterolu, nawadnia organizm i wspomaga metabolizm. Nie sposób też pominąć jej dobroczynnego wpływu na niektóre organy, w tym na przykład na serce, czy płuca, a nawet na naszą psychikę. Jeśli w takim razie zaczniemy ją pić, to możemy być pewni, że przyniesie wiele dobrego.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.